In The Passion Hemelvaart speelt Vajèn van den Bosch opnieuw de rol van Maria Magadalena, de enige vrouw tussen Jezus' volgelingen. 'Ze leerden me te vertrouwen op mijn gevoel.'
Hoe is het om voor ‘The Passion’ te worden gevraagd?
“Geweldig! Ik was meteen hartstikke enthousiast. Ik ben al jaren Passion-fan en probeer altijd live te kijken. Als dat niet lukt, dan kijk ik de fragmenten terug. Het is zo’n bijzondere productie. Het stond al jaren op mijn lijstje van dingen die ik ooit nog wilde doen.”
Wat maakt het voor jou zo bijzonder?
“Het is een gigantisch evenement dat mensen samenbrengt. Het verhaal raakt en verbindt mensen, of ze nu religieus zijn of niet. De muziek speelt daarin een grote rol, met al die bekende nummers die zo mooi aansluiten bij het verhaal. En dan is het ook nog eens live op locatie met een miljoenenpubliek thuis. Er is in Nederland niets dat hieraan kan tippen.”
Is het vergelijkbaar met andere klussen?
“Dat is het interessante: The Passion combineert verschillende werelden. De manier waarop we repeteren en ons in onze rol verdiepen, voelt als theater. Tegelijkertijd werken we met camera’s, zoals bij film en tv. En dan is er dat live-element, met een gigantisch publiek in de stad. Het voelt een beetje als een openluchtconcert. Die mix maakt het uniek.”
Het hele interview leest u in de gids van week 21. Deze editie ligt nu in de winkel. Bent u geen abonnee, maar wilt u niets meer uit de gids missen? U kunt eenvoudig abonnee worden door te klikken op het kopje 'word abonnee' bovenaan deze pagina.