TV Krant

INTERVIEW

Joes Brauers: ‘Veel mensen wachten nog steeds op antwoorden’


Joes, toen de ramp plaatsvond lag jij nog in de luiers; je hebt er destijds dus niets van meegekregen. Hoe heb jij je op deze serie voorbereid?

“Ik heb er later natuurlijk wel over gehoord, maar hoe het allemaal precies zat wist ik ook niet. Daarom heb ik veel programma’s gekeken, waaronder Na de klap, een indrukwekkende documentaire van Tom Kleijn. Verder sprak ik met mensen die de ramp van nabij hebben meegemaakt. Inwoners van Roombeek en omgeving, maar ook brandweermannen; zij vertelden wat voor heftige impact de ramp had op het korps. Ik heb de verhalen dus vanuit verschillende perspectieven gehoord en dat hielp om er een goed inzicht in te krijgen, want het is toch iets onvoorstelbaars.”

Kun je iets vertellen over de rol die jij vertolkt?

“Ik speel Paul, een jonge agent uit Roombeek, een hechte volkswijk waar iedereen elkaar kent. Paul voelt zich verplicht om zijn gemeenschap te helpen, maar hij wil ook graag dat men hem ziet als een redder in nood. Hij is een lieve, goedhartige jongen die plotseling wordt geconfronteerd met een ramp die zijn waakzaamheid en dienstbaarheid enorm op de proef stelt. Dat valt hem zwaarder dan hij dacht; hij is er niet goed tegen opgewassen.”

Vonden de mensen die jij sprak het makkelijk om hierover te praten?

“De mensen die ik sprak werkten ook aan deze serie mee als bijvoorbeeld figurant of crewlid. Zij wilden graag hun verhaal vertellen, maar ik weet ook dat veel betrokkenen er nog steeds niet over willen praten, voor hen is het nog altijd te pijnlijk. Dat begrijp ik heel goed. Veel mensen wachten na al die jaren nog steeds op antwoorden en daarnaast is er veel pijn, doordat hen groot onrecht is overkomen. Het was overmacht, en dan is het lastig om je recht te halen als het gaat om verzekeringen.”

 

Het hele artikel leest u in de gids van week 17. Deze editie ligt nu in de winkel. Bent u geen abonnee, maar wilt u niets meer uit de gids missen? U kunt eenvoudig abonnee worden door te klikken op het kopje 'word abonnee' bovenaan deze pagina.